Sivas Evde Halı Yıkama

Sivas Evde Halı Yıkama

Halı bir evin olmazsa olmaz parçasıdır ve bunun içinde yaşamımız içerisinde önemli bir yere sahiptir. Halılarınızı düzenli olarak temizlediğinizde canlılığını ve dayanıklılığını koruduğunuz gibi hijyenik kalmasını da sağlarsınız. Halı yıkama işi eskiden sokakta yapılabiliyorken bugün yerleşik şehir hayatı beraberinde çok katlı binaları getirmiş ve insanların halılarını sokakta yıkaması mümkün olmaktan çıkmıştır. Bunun için bu sektör daha da kurumsallaşarak firmalar kurulup iş daha profesyonel bir hale bürünmüştür. Sivas halı yıkama firmamız bu sektör içerisinde yıllardır hizmet vermekle birlikte her zaman gelişiminde öncüsü olmayı başarmıştır.

Firmamız hizmet verdiği sektör içerisinde her zaman aranan olmayı tercih etmiş ve bunun için müşteri memnuniyetine önem vermiştir. Evinizden alınan halılarınız cinslerine ayrılarak hangi yıkama modeli uygun olacaksa onun yapılması sağlanır. Halı bir mekan içerisinde hijyen açısından çok önemli role sahiptir. Günümüzde bu alanda hizmet veren çok sayıda firmanın olduğunu biliyoruz. Ancak her firmanın da aynı başarıyı göstermiş olması ister istemez beklenemez. Sivas halı yıkama firmaları içerisinde bu hizmeti en iyi şekilde yapabilen marka olarak biz her zaman en iyisi olmayı hedefliyoruz.

Halı Yıkamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Halı evimizde en çok kullanılan eşyalardan olduğundan dolayı zaman içerisinde kirlenmesi doğal bir durumdur. Sık yıkanmayan bir halı ise zamanla üzerinde toplanan kir ve tozları derinlerde saklayabilir ve bu da sürekli temas içerisinde olduğumuz halının ister istemez sağlığımıza zarar vermesine neden olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşıyor olmak ise sıkıntı veren süreçleri beraberinde getireceğinden dolayı mutlaka zamanın da müdahale edilmesi gerekir. Halı ayakaltında olduğu için lekelenme durumu çok fazla meydana gelir ve bu lekeler görünür ya da görünmez şekilde olur.

Halı Yıkama İşlemi

Halınız yıkanırken sıcak su kullanılmaması gerekir. Çünkü sıcak su halılarınızın ilmeklerine zarar vereceğinden dolayı yıpranmasına neden olabilir. Aynı zamanda halıdaki renkler sıcak suyun etkisiyle solabilir. Suyun soğuk olması sağlıklı bir yıkama için ideal olandır. Yıkama suyunun derecesi kadar dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de suyun tazyikidir. Tazyikli suyla yıkanmış olan halılarda deformasyonlar oluşacak dolayısıyla bu da kullanım suresinin azalmasına neden olacaktır Tazyik halının ipliklerine zarar verebilir.

Halı yıkama aşamasında durulama konusuna da özen gösterilmesi gerekiyor. Sivas halı yıkama firması olarak biz yıkama sonrasında durulamaya özen gösteririz. İyi durulanmayan bir halı bir sonraki seferde çok daha hızlı kirlenmeye başlayacaktır. Durulanması ihtiyaç kadar yapılmayan bir halının içerisinde deterjan kalıntıları kalacak ve bu da halının daha hızlı yıpranmasına neden olacaktır. Sivas halı yıkama olarak biz halılarınızı büyük bir titizlikle yıkarken gerekli miktarda ve uygun tazyikli suyla durulama işlemini gerçekleştiririz.

 Halıdaki ölü deri tozu nasıl temizlenir?

Halılarda tozlanmayı genelde evlerdeki tozlara bağlarız ancak şöyle bir durum var ki o da vücudumuzdaki ölü derilerinde halılar üzerine dökülmesidir. Bir toz olarak kabul edilen bu durum vücudunuzdaki yağlı ölü derilerin halının yıkama aşamasında kullanılan kimyasallarla birleşmesi berberinde halınıza zarar verecektir. Biz Sivas halı şirketi olarak halılarınızı kimyasal içermeyen temizlik ürünleriyle yıkarız. Bu da hem daha temiz halı olmasına hem de sağlıklı ve hijyenik sonuçlar ortaya çıkmasına neden olacaktır. Gözle görülmeyecek olan mikroorganizmaların halılarınızın ömrünü kısalttığını asla unutmamak gerekiyor. Bunun için halıların yalnızca kirlendikten sonra yıkanması değil belli aralıklarla temizliğinin yapılmasını da zorunlu kılar.

Halıdaki çay lekesi nasıl giderilir?

Halılarda istenmeyen lekeler arasında en çok rastlanılan çay lekesidir. Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan çay günün her saatinde tüketilebilir. Özellikle de misafir ağırlamalarında içilen çayın aynı zamanda dökülme ihtimali de yüksek olduğundan dolayı her an böyle bir durumla karşılaşılabilir. Halınıza dökülen çayın meydana getirdiği lekenin ise çıkarılması zaman alacağı gibi bazen de mümkün olmayabilecektir. Sivas halı yıkama firmamız halılarınızdaki çay lekesini yok ederek ilk günkü haline gelmesini sağlayacaktır. Özellikle çay lekesinin beyaz bir halıda olduğunu düşünürseniz bu lekenin çıkarılması profesyonellik gerektirir. Hem halıya zarar vermeyecek hem de istenilen leke çıkarmasının tam olarak yapılmasını sağlayabilecek bir ekibin olması gerekir. biz firma olarak profesyonel bir ekiple hareket eder halılarınızdaki lekelerin tamamen ortadan yok olmasını sağlarız.

Halıdaki kir ve toz nasıl atılmalıdır?

Halılarınızın düzenli olarak tozlarını alıyor olsanız da siz yüzeydeki tozları alabilirsiniz. Halının içerisindeki tozlar imlikler arasına sıkışmış olacağından temizlenmesi mümkün olmayacaktır. Bunun için halılarınız yıkama aşaması öncesinde mutlaka iyice tozunun alınması gerekir. Su tutulan halı bir müddet bekletilerek altta kalan tozlarında yüzeye çıkması sağlanmış olur. Buna halının kabartılması adı verilirken gerçek bir temizleme işleminde bunun her halı için mutlaka yapılması gerekir. Bazı yıkama firmaları bunun zaman kaybı olduğunu düşünerek yapmadıklarını biliyoruz. Bu nedenle de halılar bakıldığında temiz gibi görünüyor olsa da alttaki tozlar alınmamış olduğundan tam bir temizliğin yapıldığı da söylenemez. Halılarınız her ne kadar kaliteli olursa olsun mutlaka çırpma işleminin yapılması gerekir. Bu sayede dipteki tozlarda halılardan arındırılmış olacaktır.

Renkli Halıların Yıkanmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Halı yıkama işinde özellikle renkli halılar dikkat gerektirmektedir. Halılarınızı yıkarken renklerinin solmaması önemlidir. Bunun için yıkama sırasında halının genel yapısını göz ardı etmemek gerekiyor. Her halı aynı mantıkla yıkanmaz. Halının yapısına göre soğukluk ayarlaması yapıldıktan sonra yıkama işlemine geçilmeli. Yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikle renkli halılarda sıcak suyun kullanılmaması şarttır. Halınızın renginin solmaması için bu ince ayrıntıya dikkat edilmesinde fayda vardır. Renkli halıların temizliğinde kullandığınız kimyasallarda çok önemlidir. Güçlü kimyasallar halınıza zarar verir bu nedenle doğal temizleyici kullanmakta fayda vardır. Doğal ürünler kullanılan bir halı yıkama sonrasında çok daha yumuşak olur.

Beyaz Halıların Yıkanması

Halı yıkamada en zor olan beyaz renkteki halılardır. Beyaz halılar tozu, pisliği çok fazla belli edeceği gibi doğru teknikle yıkanmazsa tam olarak temiz bir görüntü elde edilmesi mümkün olmayacaktır. Eğer yıkanacak olan halı beyaz ve yünlüyse bu durumda renk ağartıcılar kullanılmamalıdır. Bu halınızda sarı bir görüntü oluşmasına neden olabilecektir.  Eğer yıkanacak olan halıda kullanılmış olan iplikler pamuk ya da polyester ise bu durumda renk ağartıcı kullanmanın herhangi bir zararı olmayacaktır. Halı yıkama profesyonellik isteyen bir durumdur. Doğru yöntemleri kullanmamanız halinde halınıza zarar verilmesi muhtemel olacağından dolayı asla ve asla bu işi bilmeyen birilerine halılarınızı teslim etmemeniz gerekir.